OdalarımızKISTAR HOTEL
Kistar Otel’de büyüklükleri 30 ve 110 m² arasında değişen 10 oda bulunmaktadır. Odalarımız 1 adet standart, 3 adet deluxe, 4 adet suit ve 2 adet 2 yatak odalı suit olarak ayrılmaktadır. Her oda misafirlerimizin rahatı ve konforu düşünülerek farklı dekore edilmiştir. Eşsiz Güvercinlik Vadisi manzarasına bakan teraslı odalarımızda sabah uyanır uyanmaz balonları izlemenin keyfini çıkarabilirsiniz.
Oda HizmetlerinizKISTAR HOTEL

Telefon

Çay & Kahve Makinasi

Mini Bar

Bornoz

Duş Sistemi

Yangın Alarm Sistemi

Telefon ve Fax hizmeti

Saç Kurutma Makinesi

Yerden Isıtma Sistemi

Oda Kasası

Yastık seçeneği

Günlük Oda temizliği ve Bakım Hizmetleri

Anti-Bakteriyel Özel Üretim Nevresim Takımları

Ücretsiz WIFI


Odalarımız


101

101

Güvercinlik (Vasil) Vadisine uzanan bir bahçe ve bahçeye açılan birkaç yüzyıllık kayadan oyma odamız; iki mekandan oluşmuş bir süittir ve misafirlerimize yüzyıllar öncesini yaşatmaktadır. Yapılış tarihi bilinmeyen restorasyon sürecinde çok eski taşlardan yapılmış bir kemer ve 200 yıllık ardıç ağacından bir tomrukla desteklenmiştir.

102

102

Bahçeye açılan kapısından girildiğinde bizi sarmalayan geçmiş zamanın izlerinde hayal alemine dokunmak için bilinmez eller tarafından tasarlanmış. Mobilyanın olmadığı, ahşap rafların kullanılmadığı zamanlarda kayadan oyulmuş raflar (nişler) eski ,işlevlerine sadık kalınarak yine eski toprak kapların sergilenmesinde kullanılmıştır.

103

103

İki mekandan oluşan odamız kayadan oyulmuş olup, en yalın haliyle yaşanılacak hale getirilmiştir. Mağara oda denildiğinde akla gelebilecek odamız geniş yatak odası ve banyosu ile bahçeye açılan oturma odasıyla misafirlerimize hizmet sunmaktadır.

104

104

Artık bir üst katta ön cephesi bölge taşlarıyla ve geleneksel yöntemlerle yapılmış arkada kalan mekanları kayadan oyulmuş odalardan ilki. Güvercinlik Vadisi ile iç içe ve Erciyes ile karşı karşıya olan yaşama alanı dinlenmek için ve sessizliğin yaşamsal bir kalite olduğunu hatırlatan yatak odası tam bir huzur evidir.

105

105

Kapısından girdiğimizde, ruhunu olduğu gibi koruyan bir yaşam alanı. Yüzyılı aşkın yapısı ile bir cephesi Güvercinlik Vadisi'ne bakarken, diğer cephesi eşsiz formu ve iki yatak odası, iki bağımsız banyosu olan odaları arkasında saklamaktadır. En sade ve doğal ortamı ile konuklarını bekleyen üç odalı bu suit otelimizin en karakteristik mekanlarından biridir.

106

106

Konuklar kendisine ait özel terası, ortak alanlardan ayrı girişi ile 120 metrekareyi bulan ve iki yatak odası bir yaşam alanı bulunan odamız binlerce yıl öncesini hissetmek için idealdir. Terasından Güvercinlik Vadisi, Kızılçukur ve Ortahisar ile beraber Erciyes'i de seyrettiğimiz kayadan oyma odamız uzun bir koridor üzerinde sıralanan mekanlarıyla harika bir atmosfer sunmaktadır.

107

107

Geleneksel yöntemlerle yapılan ve Uçhisar sınırlarındaki ocaklardan çıkarılan kesme taşlarla örülen kemerler yöre mimarisinin en tipik örneklerindendir. Kendine ait terasında balonları seyretmek ayrı bir keyif..

108

108

İki yanındaki odalarımızdan özel terası ayrılmış, geniş odamız ferah banyosu ile yalın bir mimari çizgiyi gözler önüne seriyor.

109

109

Otelimize ait çıkmaz sokaktan da girişi olan kesme taşlarla yapılmış kemer odamızın terası diğer teraslarımız gibi hem Kapadokya'nın harika doğasını ayaklarımızın altına bir halı gibi serer hem de her sabah çocukluk hayalleriyle beslenen bir balon şölenini görsel olarak sunar.

205

205

Küçük, sevimli odamız olağanüstü bir manzaranın parçası gibi… Alt bahçedeki kayısı ağacı dallarını bize uzatırken Kapadokya'nın eşsiz doğası pencereden size göz kırpar.

206

206

Kaya mekanı inanılmaz dokusu, sıradışı nişleri (takaları) bir jakuzi küvet ile tamamlanır. Etnografik objelerle tamamlanan dekorasyon, bu mekana yeni anlamlar yüklüyor. İki merdivenle yatak odasına ulaşıldığında ise yere, karakteristik şöminesi ve Kapadokyanın en güzel manzarası bizi karşılıyor.